ПРОЕКТ " Подаруй пташці домівку "
Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів — це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше цей день, як масове дитяче свято, стало проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», яка стала популяризувати це свято.
19 березня 1902 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го. 18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині.
З цього часу список пернатих, що зникають, поповнюється з сумним постійністю, — на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни — близько 456 видів. До Червоної Книги України занесені 87 видів пернатих.
Цього року учні та вчителі Смолінського НВО теж долучилися до відзначення дня птахів. Вчителями біології Мішаткіною С.Є. та Ткаченко Я.О. було запропоновано дітям разом із своїми батьками виготовити для птахів шпаківні, дуплянки або годівнички. Діти з радістю відгукнулися і виготовили дуже гарні домівки для пташок та годівнички. 01.04.2016 р. в закладі була організована виставка пташиних будиночків.
Найактивнішими учасниками стали такі учні : Непоможець Олеся 11-Б; Зіньковський Женя 11-А; Гульченко Стас 6-В; Добровольська Світлана 6-В; Єпанча Ліза 6-А; Мороз Максим 6-А; Маландій Ярослав 6-В; Назаренко Сергій 6-В; Ухань Олексій 8-Б; Подлєсний Даня 8-Б; Сахно Марійка 5-А; Крицька Ксюша 5-А; Патлачук Саша 6-А; Зеленін Сергій та багато інших учнів.


В рамках проекту шкільним парламентом та вчителем – організатором Бічаніною С.О. була проведена вікторина « ПтахиУкраїни» між учнями гімназійних класів: 6-А ( команда «Лелеченя») та 7-А ( команда «Соловейко»).


Учні школи в голові з учителем трудового навчання Авраменко О.М. вийшли, щоб розвісити будиночки.  Така відповідальна робота була довірена старшокласникам, учням 11-Б класу: Уткіну Глібу, Гетманцю Івану, Мартиновському Андрію, Кроту Микиті, Афанасенку Іллі та іншим.


Завершений проект був розвішуванням на території закладу шпаківень та годівничок. В годівнички одразу насипали корм, буде пташкам чим підживитися.По закінченню вікторини був проведений флешмоб -  діти вчилися робити паперових пташок.

Нагородження переможців


Немає коментарів:

Дописати коментар